Αρχική σελίδα Υποδομή Γήπεδο μπάσκετ

Γήπεδο μπάσκετ

Το σχολείο μας διαθέτει Κλειστό Γυμναστήριο και εξωτερικό χώρο άθλησης.

Φωτογραφία0128

Φωτογραφία0127

Στο Κλειστό Γυμναστήριο οι μαθητές μας μπορούν να χρησιμοποιήσουν πολύζυγα, στρώματα, δοκό ισορροπίας και 2 τραπέζια πινγκ-πονγκ με όλα τα απαραίτητα είδη. Επίσης, υπάρχουν μπάλες μπάσκετ, βόλεϊ και ποδοσφαίρου, που χρησιμοποιούνται για το μάθημα της Γυμναστικής στον εξωτερικό χώρο άθλησης.
P3130003new

P3130001-new

P3130004new

gymnastirio

Οι μαθητές του σχολείου μας μπορούν ακόμη να αθληθούν σε  ένα γήπεδο μπάσκετ και ένα γήπεδο βόλεϋ που συνυπάρχουν στον εξωτερικό χώρο άθλησης μαζί με δύο τέρματα ποδοσφαίρου καθώς και σε μονόζυγα, κρίκους και στύλους αναρρίχησης καθώς και σε ένα σκάμμα για άλματα.
Φωτογραφία0124
Η ομάδα μπάσκετ του σχολείου μας σε συνεχή σχολικά πρωταθλήματα έχει αναδειχθεί πρωταθλήτρια!

Αναζήτηση

mod_vvisit_counterToday5